Ananas Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
20 Haziran 2024

Ananas Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ananas kürü, nasırdan selülite kadar birçok rahatsızlık için kullanılmaktadır. Ananas kürünün nasıl hazırlandığını anlatmadan önce, ananas meyvesinin faydalarından bahsetmekte fayda var. Ananas, görünüşü itibariyle birçok meyveden farklıdır. Dış kısmı yeşil yapraklı, dikenli, çapraz çizgili ve sarı rengindeki görünümüyle diğer meyvelerden ayırt edilmektedir. Tropikal lezzet içeren ananas, yılın bütün mevsimlerinde bulunabilecek meyvelerden biridir. Güzel görünümü ve tadı yanı sıra, sağlık açısından da oldukça faydalı bir meyvedir.

Ananas çok zengin bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidan özelliği ile vücuttaki hücrelerin yenilenmesine yardımcı olmaktadır. Ananas, serbest radikalleri önlediği için kanser oluşumunu ve kalp hastalıklarını engellemektedir. Çocukların kemik gelişimi için de çok önemli bir besin kaynağıdır. İçerisinde bol bulunan C vitamini ile bağışıklık sistemini güçlendirir. Ananas, içeriğinde bol miktarda diyet lifleri barındırmaktadır. Bunun yanında sindirim sisteminin fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesi ve olası hastalıklardan korunması için Bromelain ve C vitamini ile ayrıca destek olur. Ananas meyvesi ve kabukları ile yapılan ananas kürünün sağlığa birçok faydası vardır ve hastalıkları iyileştirmede doğal bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Nasır İçin Ananas Kürü Hazırlanışı ve Kullanımı

Nasır, ciltte sürtünme ve basınç nedeniyle belli bir bölgede tahriş, ciltte kalınlaşma, görüntü bozukluğu ve acı oluşturur. Hem görüntü bozukluğu hem de ağrı olması kişiyi oldukça rahatsız eder. Bu yüzden nasırları gidermek için doğal bir yöntem olan ananas kürünü uygulayabilirsiniz. Ananas kürünü hazırlamak için sadece bir dilim ananas meyvesi yeterlidir. Gece yatmadan önce bir dilim ananası ezerek püre haline getirin ve nasırınızın üstüne ananas kürünü koyup bir bant yardımıyla yapıştırın. Sabah kalktığınızda bandı çıkararak ananas kürünü alın ve temizleyin. Ayağınızı 15 dakika ılık suyun içinde bekletin. Nasırınızı törpüleyin. Nasırın kolaylıkla çıktığını ve nasır acısının zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Zayıflama ve Selülit İçin Ananas Kürü Hazırlanışı ve Kullanımı

Ananas meyvesinin kabuklarını bir bıçak yardımı ile soyun. Aroma kokusu vermesi için kabuklarda biraz ananas meyvesi kalabilir. Soyduğunuz kabukları güzelce yıkadıktan sonra üzerine bir litre tuzlu su ilave edin ve orta ateşte bir saat kadar kaynatın. 1 saat kaynadıktan sonra üzerine 2 litre su ve bir kabuk tarçın koyarak yarım saat tekrar kaynatın. Yarım saat kaynadıktan sonra ocak üzerinden alarak soğumaya bırakın. Oda sıcaklığına ulaştığı zaman ananas kürünü buzdolabında beklettikten sonra sabah ve akşam olmak üzere birer bardak için. Yaptığınız bu ananas kürü, vücudunuzda biriken yağ ve selülitleri yakmakta en doğal ve sağlıklı yöntemlerden biridir.

Ananas Kürünün Diğer Faydaları

Ananas kürü sadece nasır ve selülit tedavisinde değil, aynı zamanda birçok sağlık problemine karşı faydalıdır:

  • Sindirim sistemini düzenler.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Enflamasyonu azaltır.
  • Enerji verir ve yorgunluğu giderir.
  • Kan dolaşımını iyileştirir.

Ananas kürü, doğal ve etkili bir yöntem olarak çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılabilir. Bu kürleri düzenli olarak uygulayarak sağlığınızı koruyabilir ve iyileştirebilirsiniz.

Ananas Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Ananas Detoksu Nasıl Yapılır?

Ananas Detoksu Nasıl Yapılır?

Ananas Sirkesi Nasıl Yapılır?

Ananas Sirkesi Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ananas Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ananas Suyu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ananas Kaç Kalori?

Ananas Kaç Kalori?

Ananas Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Ananas Çayı Tarifi ve Malzemeleri

Ananas Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ananas Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ananas Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ananas Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?